Bugun...Gazeteci Ali Baran Fayık’ın beklenen kitabı çıktı

Gazeteci-yazar Ali Baran Fayık’ın Yerel Yönetimler ve Yerel Basın arasındaki ilişkiyi Ankara İlini örnek göstererek incelediği kitabı çıktı.

facebook-paylas
Tarih: 30-10-2023 16:27

Gazeteci Ali Baran Fayık’ın beklenen kitabı çıktı

Gazeteci-yazar Ali Baran Fayık’ın Yerel Yönetimler ve Yerel Basın arasındaki ilişkiyi Ankara İlini örnek göstererek incelediği kitabı çıktı.

Gazeteci-yazar Ali Baran Fayık’ın Yerel Yönetimler ve Yerel Basın arasındaki ilişkiyi Ankara İlini örnek göstererek incelediği kitabı çıktı. Yaşamını Ankara’da sürdüren gazeteci-yazar Ali Baran Fayık’ın Yerel Yönetimler ve Yerel Basın arasındaki ilişkiyi Ankara İlini örnek göstererek incelediği kitabı çıktı. 160 sayfadan oluşan eser; Yerel Yönetimler ve Yerel Basın İlişkisinin incelendiği zengin içerikli araştırmaları ve röportajları kapsıyor.

‘Yerel Yönetimler ve Yerel Basın İlişkisi: Ankara İli Örneğinde Bir Analiz’

Kitapla ilgili konuşan Gazeteci – Yazar Ali Baran Fayık, “Bu çalışmada yerel basının yerel yönetimlerle arasındaki haber üretim süreçlerinin nasıl işlendiği, iki kurumun haberin etki gücü nedeniyle ‘ortak çıkar’ çerçevesinde nasıl buluştuğu ve bu ortak çıkarın basın özgürlüğüne ve bağımsızlığına etki edip etmediği konuları ele alınmıştır. Yerel basın, yerel yönetimlerin icraat, hizmet ve aktivitelerini haber haline getirerek kamuoyuna sunar. Yerel yönetimler ise yaptığı bütün hizmetleri ve çalışmaları kamuoyuna duyurmak için yerel basının iletişim gücünden yararlanmak ister” dedi.

Kitabın içeriği hakkında da ipuçları veren Fayık şunları aktardı: “Yerel basında çalışan basın emekçilerinin ve gazetecilik mesleğinin temel sorunlarına ışık tutan bu çalışma, alanda kronikleşen sorunların hala devam ettirildiğinin de altını çizmektedir. Aynı zamanda var olan sorunlara çözüm yollarının sunulduğu akademik çalışmanın, kitaba evrilerek iletişim fakültesi öğrencilerine ve mesleğin geleceğine katkı yapacağı umut edilmektedir. Bu çalışma hiçbir zaman kaleminden ödün vermeyen ve her türlü zorlukla mücadele eden basın emekçilerine ve geleceğin gazetecilerine armağandır.”

Ali Baran Fayık kimdir?

Ali Baran Fayık, Ankara’nın Çankaya ilçesinde  doğdu. İlk, orta ve lise öğrenimini Ankara’da, lisansını İstanbul’da Marmara Üniversitesi Gazetecilik bölümünde  tamamladı. Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi'nden 2014 yılında mezun oldu. Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde, “ Gazetecilk” alanında yüksek lisans (master) yaptı. Yüksek lisans tezini ‘Yerel Yönetim ve Yerel Basın Arasındaki Haber İlişkisi’ üzerine çalıştı. Aynı  zamanda Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi’nde Doktora eğitimine devam ediyor.

Gazeteciliğe Sağlık Dergisinde başladı. Ardından  Sonsöz Gazetesi’nde muhabir, editör, Haber Müdürü, olarak çalıştı. 2019 yılındaki yerel seçimde Cumhuriyet Halk Partisi Çorum Belediye Başkan Adayı Özgür Kılıç’ın Basın danışmanlığını ve Cumhuriyet Halk Partisi 25 ve 26. Dönem Balıkesir Milletvekili Mehmet Tüm’ün Danışmanlığını yaptı. Son olarak Sonsöz Gazetesi’nde Gazeteciliğe devam etmektedir.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Kitap Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI