Bugun...Başkan Geyikçi, Afet Koordinasyonunu Sahaya Taşıdı

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, ilçe genelinde yaşanan yoğun yağış dolayısıyla belediye ekiplerinin tespit ettiği noktalar ile vatandaşlardan gelen ihbar bölgelerini inceledi.

facebook-paylas
Tarih: 03-12-2022 16:20

Başkan Geyikçi, Afet Koordinasyonunu Sahaya Taşıdı

Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, ilçe genelinde yaşanan yoğun yağış dolayısıyla belediye ekiplerinin tespit ettiği noktalar ile vatandaşlardan gelen ihbar bölgelerini inceledi.
Finike Belediye Başkanı Mustafa Geyikçi, Başkan Yardımcısı İsmet Çetin, ABB Finike Hizmet Birim Müdürü Özgür Durmaz, birim müdürleri ve belediye ekipleriyle birlikte ilçe genelinde yaşanan yoğun yağış sonucu zarar gören bölgelerde incelemelerde bulunarak, ivedilikle müdahale edilmesi amacıyla ekipleri yönlendirdi. Vatandaşlardan gelen ihbar bölgelerini inceleyen Başkan Geyikçi, “Vatandaşlarımızın mağdur olmaması amacıyla, kış mevsimi öncesinde, yağmur suyu kanalları ile mazgalların temizliklerini gerçekleştirmeye başladık. Ancak ilçemizin yıllardan beri kanayan yarası haline gelen altyapı konusunun, ne kadar önemli bir sorun olduğunu bir kez daha gördük. Bugün yaşanan aşırı yağış nedeniyle meydana gelen su baskınları, ilçemizin sağlıklı ve nitelikli bir altyapı sisteminin olmamasından kaynaklanıyor. Bu sorunu çözmek, ilçemizi hak ettiği hizmete kavuşturabilmek için, vatandaşlarımıza söz vermiştik. Finike’nin altyapı sorununu çözmek için var gücümüzle çalışarak, afetlere karşı daha hazırlıklı hale geleceğiz. Bugün, tüm ekiplerimizle birlikte sokaklardayız. Ekiplerimizin tespit ettiği noktalarda ve vatandaşlarımızdan gelen ihbar bölgelerinde incelemelerde bulunuyoruz. Yağışların devam etmesi süreci zorlaştırsa da, anında müdahalelerle vatandaşlarımızın mağduriyetini en aza indirmeye çalışıyoruz. Sorumluluk alanımız olmayan bölgeler de dahil olmak üzere, Finike Belediyesi olarak tüm vatandaşlarımızın yanında olmak için elimizden gelen gayreti gösteriyoruz” dedi.   
Mehmet ALPTEKİN // FİNİKEFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER FİNİKE Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI