Bugun...Başkan Adayı Ali Kartal: Akseki'ye Dokunacak Projeler Yapacağız

İYİ Parti Akseki Belediye Başkan Adayı Ali Kartal, belediye başkanlığı döneminde ilçeden göçü önleyeceklerini ve bunun için 5 yıllık bir kalkınma stratejisi hazırladıklarını söyledi. Vatandaşa dokunacak projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Kartal ilçede boş arazi bırakmayarak ilçeyi şantiye sahasına çevireceklerini kaydetti.

facebook-paylas
Tarih: 31-01-2024 16:49

Başkan Adayı Ali Kartal: Akseki'ye Dokunacak Projeler Yapacağız

İYİ Parti Akseki Belediye Başkan Adayı Ali Kartal, belediye başkanlığı döneminde ilçeden göçü önleyeceklerini ve bunun için 5 yıllık bir kalkınma stratejisi hazırladıklarını söyledi. Vatandaşa dokunacak projeleri hayata geçireceklerini ifade eden Kartal ilçede boş arazi bırakmayarak ilçeyi şantiye sahasına çevireceklerini kaydetti.


İYİ Parti Akseki Belediye Başkan Adayı Ali Kartal, seçim çalışmalarını ve ilçede yapacağı projeleri anlattı.

Yerel seçim hazırlıklarına devam ettiklerini belirten Belediye Başkan Adayı Ali Kartal, “Problemleri, çözüm önerileri ve projeleri halk ile paylaşıyoruz. İnşallah bu anlattıklarımızı 31 Mart gecesi uygulama şansı buluruz. “ dedi.

Akseki’nin kadim bir geçmişe sahip olmasına rağmen kırsalda bulunması nedeniyle sürekli göç verdiğini ifade eden Kartal, “Belediye başkanlığını aldığımız günden itibaren göç probleminin önüne geçmek için bizim çok ciddi çalışmalarımız var. Biz belediyeciliği hizmet belediyeciliği, öncü belediyecilik ve gösteren, rehber belediyecilik olarak tanımlıyoruz. Sıradan rutin işleri ve asli görevleri dışında farklı bir belediyecilik anlayışı düşünüyoruz. Bu halka dokunan, halkın problemlerine eğilen halka kendisini hissettiren bir belediyeciliktir. Biz göreve gelirsek 5 yıllık bir kalkınma stratejisi hazırladık. Projelerinde ötesinde meta projeler dediğimiz projeleri bünyesinde barındıran 5 yıllık bir belediye kalkınma stratejisi hazırladık. Bunun üzerinde kafa yorduk hakikaten baya bir mesafe kat ettik. Bunun uygulanabilirliğini bakmak gerekiyor. İlk önce biz Akseki’de durum tespiti yaptık. Bu duruma göre de bir strateji geliştirdik. Bu geliştirdiğimiz stratejiyi de uygulamaya geçirmek için alt başlıklardan oluşan projeler oluşturduk ama bu stratejiyi gerçekten halka dokunup, halka hissettiren hale girebilmek için bizim problemlerin başında saydığımız göç problemini ilk önce durdurmak daha sonra da tersine göçü aktif hale getirmek gerekiyor. Ama bu sadece küçük teşebbüslerle yapılabilecek bir iş değildir. Köylerde ve kırsalda yaşayan insanların şehirde yaşayan insanlardan biraz daha pozitif ayrımcılığı olması gerekir. Devletten mazotu daha ucuza alması gerekir. Devletten destek görmesi gerekir. “diye konuştu.

Belediye olarak Akseki’ye yatırım yapacaklarını ve ilçenin potansiyeline göre çalışacaklarını aktaran vatandaşa Akseki belediyesinin varlığını hissettireceklerini kaydetti.

Belediyenin bir hizmet kurumu olduğunu ve halka dokunması gerektiğini vurgulayan Kartal, “5 yıllık kalkınma stratejimiz içinde bizim kırsal kalkınma projelerimiz var. Bitkisel ürünlerin işlenmesi ve bunların paketlenmesine yönelik kesinlikle bir çalışma yapacağız. Bu çalışmanın süresi 6 ayı bile bulamayacak. Bunların zamanlamasını yaptık. Bizim tıbbi aromatik bitki örtümüz var. Bizim bunları aile işletmelerine veya zanaatkarlar yoluyla bu işletmelere destek vererek bunların daha çok üretim yapabilmesini sağlamak ve bunların ürettiği bu ürünlerin paketlenmesi ve pazarlanması konusunda halkımıza çok net söz veriyorum ilk yapacağımız işlerden birisi budur. Akseki’yi 10 tane tarım bölgesine ayırdım. Bu boş arazilerin bir şekilde tarıma kazandırılması, işlenmesi, ekilmesi ve sürülmesi ve buradan gelir elde edilmesi gerekiyor. Bu 10 tarım bölgesine 10 tane traktörü biz kesinlikle alacağız. Ben artık Akseki’de boş arazi görmek istemiyorum. Akseki’yi şantiye haline getireceğiz. Bir tarım kenti haline getireceğiz. Hayvancılık üzerine bütün insanlarla konuşacağız. Çözüm noktasına her şeye koşacağız.” şeklinde konuştu.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKSEKİ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI