Bugun...Aksu Meclisi'nden Filistin'e destek

Aksu Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda; İsrail’in Filistin’e yaptığı zulüm şiddetle kınanarak, ortak bir bildiri yayınlandı.

facebook-paylas
Tarih: 03-11-2023 16:45

Aksu Meclisi'nden Filistin'e destek

Aksu Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı yapıldı. Toplantıda; İsrail’in Filistin’e yaptığı zulüm şiddetle kınanarak, ortak bir bildiri yayınlandı.
Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin’in başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda; mecliste üyesi olan tüm parti grupları ve bağımsızlar adına ortak bir bildiri okundu. Saygı duruşunda bulunulup, İstiklal Marşı okundu. Bildiride; İsrail’in Filistin’e saldırısı şiddetle kınanırken, İsrail’in insanlık suçu işlediğine vurgu yapıldı. Meclis salonunda Aksu İlçe Müftülüğünden uzman vaiz Musa Kazım Demir de Filistin için dualar okudu.
Grup konuşmalarının ardından konuşan Aksu Belediye Başkanı Halil Şahin de İsrail’in tek taraflı katliam yaptığını, silahsız, masum insanlara saldırdığını söyledi. Yüzlerce masum çocuk öldürülürken alınması gereken dersler olduğunu dile getiren Başkan Şahin, “Filistin halkının elinde silah bile yok. İsrail katliam yapıyor. Yapılanları kınıyoruz. Bu ülkeyi Atatürk’ün dediği gibi muasır medeniyetler seviyesine çıkarmak için çalışıyoruz. Bunun için teknolojide ilerledik. Ekonomi ve savunma sanayinde daha yukarılara çıkmamız gerekiyor. Savaşlardan herkes iyi bir ders çıkarmalı. Filistin’de akan kan son bulmalı.” dedi.
Mecliste gündem maddeleri görüşülürken; kamu görevlilerine yönelik mali ve sosyal haklara ilişkin 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan toplu iş sözleşmesi, sosyal denge tazminatı sözleşmesi görüşmelerinin yapılması ve sözleşmenin imzalanması için Başkan Şahin’e yetki verildi.

AKSU BELEDİYE MECLİSİ’NİN İSRAİL'İN FİLİSTİN'E YÖNELİK SALDIRILARI İLE İLGİLİ ORTAK BİLDİRİ METNİ
"Bizler Aksu Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti, Milliyetçi Hareket Partisi, İYİ Parti, Cumhuriyet Halk Partisi Grubu ve Bağımsız Meclis üyeleri olarak İsrail'in günlerdir, Filistin'de gerçekleştirdiği saldırıları şiddetle kınıyoruz.
İsrail'in yıllardır abluka altında tuttuğu, Gazze Şeridi'ne yönelik saldırılar günlerdir sürüyor. İsrail ordusu, Gazze Şeridi’nde yerleşim yerleri, hastane, okul ve camileri vurmaya devam ediyor. Can kayıpları her geçen gün artarken, İsrail hala kana doymuyor.
Bugün Filistin halkı,  emsali görülmemiş bir kuşatma altındadır. 2 milyon insanın yaşadığı ve 16 yıllık ablukayla çoktan bir açık hava hapishanesine dönüşmüş olan Gazze'ye sağlanan gıda, enerji ve insani yardımların kesilmesi, sivil yerleşimlerin hedef gözetilmeksizin vurulması, uluslararası hukukun açık ve ağır bir ihlalidir.  
7 Ekim tarihinden bu yana Gazze, çok büyük bir zulme ve vahşete maruz kaldı.  İsrail yönetimi tam 26 gündür tüm dünyanın gözleri önünde uluslararası hukuka aykırı olmasına rağmen masum sivillere saldırmaya ve insanlık suçu işlemeye devam ediyor. Uluslararası toplum; Gazze'deki seri ve sürekli cinayetleri seyrediyor. Ne bir ses ne de bir tepki gösteriyor...
İsrail'in terörle mücadele edeceği beyanıyla başlattığı bu vahşet, masum sivillerin hedef alındığı, küçücük çocukların, kadın erkek, genç yaşlı demeden, hatta hamile kadınlar ve onlarla birlikte daha dünyaya gelmemiş anne karnındaki bebeklerin acımasızca katledildiği bir İsrail terörüne dönüşmüştür. İsrail, derhal saldırıları durdurmalı bu vahşete son vermelidir. Mazlumların üzerine atılan bombalar aslında insanlığın üzerine bırakılmışlardır. Günlerdir inatla bu vahşete, bu katliama ve hatta bu etnik temizliğe devam eden İsrail'i bir kez daha esefle kınıyoruz.
Bizler Aksu Belediye Meclisi'nin bütün parti grupları ve meclis üyeleri olarak, saldırılarda hayatlarını kaybeden Filistinli kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyoruz. Ülkemiz masum ve mazlum Filistin halkının yanındadır. Gazze’de yaşanan ve tarihte benzeri olmayan bu vahşeti durdurmak için tarihi, vicdani ve insani sorumluluğunun bir gereği olarak tüm dünyayı harekete geçmeye davet ediyor, bölgede kalıcı barışın bir an önce sağlanmasını temenni ediyoruz."Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER AKSU Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI