Bugun...


Kepez hizmetlerle çağ atladı
Tarih: 17-10-2021 15:58:49 Güncelleme: 17-10-2021 15:58:49 + -


Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yol açma çalışmalarını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, dönemlerinde Kepez’in mülkiyet sorunlarının çözümlendiğini, 50 bin tapu verildiğini, 90 binden fazla gecekondunun da kaldırıldığını söyledi.

facebook-paylas
Tarih: 17-10-2021 15:58

Kepez hizmetlerle çağ atladı

Fevzi Çakmak Mahallesi’nde yol açma çalışmalarını inceleyen Başkan Hakan Tütüncü, dönemlerinde  Kepez’in mülkiyet sorunlarının çözümlendiğini, 50 bin tapu verildiğini, 90 binden fazla gecekondunun da kaldırıldığını söyledi.  
Masa Dağı’nın doğu yakasında yer alan ve bir dönem mülkiyet sorunlarıyla boğuşan Fevzi Çakmak Mahallesi, günümüzde site tarzı konutları, eğitim kurumlarıyla Kepez ilçesinin popüler yerleşim yerlerinden biri haline geldi.  Başkanı Hakan Tütüncü döneminde uzun yıllardır yaşanan mülkiyet ve imar sorunlarının çözülmesinden sonra Fevzi Çakmak Mahallesi’nde,  şehirleşme süreci başlamıştı. Tahliye edilen gecekonduların yerine site tarzı konutların yükseldiği mahalleye, Spor Lisesi, Meslek Lisesi, ilkokul gibi eğitim yatırımları da geldi.


Fevzi Çakmak’a 27 bin metre yeni yol
Kepez Belediyesi, bölgede bulvar büyüklüğünde yollar inşa ederek, mahalledeki şehirleşmeyi ve değişimi hızlandırdı. Kepez Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, son 12 yılda yaklaşık 13 metre genişliğinde, 27 bin 595 metre uzunluğunda yol açtığı Fevzi Çakmak Mahallesi’ndeki yol yapım çalışmalarını bu yıl da sürdürdü.


Fevzi Çakmak’a devasa yollar
Fen İşleri Müdürlüğü, iş makineleriyle Masa Dağı’ndaki kayaları peynir kalıbı gibi keserek, inşa ettiği Alparslan Türkeş Bulvarı’nın doğu girişinin devamındaki imar yollarını ulaşıma açtı. Bulvarın devamı olan ve Kütükçü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nin önünden geçen 32 metre genişliğindeki imar yolunun yapım çalışması tamamlandı. Sathi asfalt dökülen, orta refüjüne zeytin ağacı dikilen 530 metre uzunluğundaki bu yeni yolla Alparslan Türkeş Bulvarı, ilçenin doğusundaki çevre yollarına ulaşımı sağlayan Ulubatlı Hasan Caddesi’ne bağlandı.


Mahalleli hizmetten memnun
Fen İşleri Müdürlüğü, Alparslan Türkeş Bulvarı ile DSİ Su kanalı arasındaki 700 metre uzunluğu olan 6200 Sokak’ı da, imar planındaki konumuna uygun hale getirdi. Sokak, tapu tahsisi yapılan gecekonduların tahliye edilmesinden sonra 22 metre genişletildi. Yağmur suyu drenajı yapılan ve sathi asfalt serilmesine hazır hale getirilen sokak, su kanalı üzerine inşa edilen köprü ile Şelale Caddesi’ne, devamındaki yollarla da şehir merkezine giden Yeşilırmak Caddesi’ne bağlanmış oldu. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de mahalleye giderek, yol çalışmalarını yerinde denetledi. Mahalle sakinleri inceleme sırasında Başkan Tütüncü’yü ilgiyle karşıladı. Yol ve diğer hizmetlerden duydukları memnuniyeti dile getirdiler.


Yeni yollar Kepez’i mutlu ediyor
Açıklamasında, “Yeni yollar açmak bizi en çok mutlu eden şeylerin başında geliyor.” diyen Başkan Hakan Tütüncü, konuşmasını şöyle sürdürdü: “Yeni yollar açtığımız zaman bölge değerleniyor. Yeni yollar açtığımız zaman şehir içi ulaşımı rahatlıyor. Yeni yollar açtığımız zaman mahallelerimiz değer kazanıyor. Yeni yollarla birlikte Fevzi Çakmak Mahallesi'nin geleceğe doğru görüntüsü değişiyor.  Mahallemiz, bambaşka bir güzelliğe gidiyor. Göreve geldiğimizde mahallemizde tapu, imar sorunları başta olmak üzere pek çok şehircilik sorunu vardı. Bu sorunların hepsini çözdük. Vatandaşlarımızın tapularını verdik, imarla ilgili düzenlemeleri yaptık. Bütün bunlardan sonra imar yollarını açarak, problemlerini çözdüğümüz mahalleye ilave bir değer kazandırdık.”


50 bin tapu
Kepez’de mülkiyet sorunlarının hızla çözüldüğünü belirten Başkan Tütüncü,  “Dile kolay 50 bin tapu verildi, 90 binden fazla gecekondu kaldırıldı. Böylelikle imara uygun düzenli yapılaşmalar meydana geldi. Kepez, geçmişteki dezavantajlarını bizim dönemimizde avantaja çevirmeyi bildi. Kepez çok daha güzel günlere yürüyor.


Kepez’den ulaşımı rahatlatan yollar
Şehir içi trafiğini rahatlatan çevreci yollar açtıklarını aktaran Tütüncü, “Şehir içi trafiğinin rahatlaması adına açtığımız büyük yollar, son derece beğeni toplayan çalışmalarımız oldu. Açtığımız yolların hem zamandan hem de yakıttan tasarruf ettiren bir unsur olduğunu görüyoruz. Bu durum bizi mutlu ediyor. Hemşehrilerimiz trafikte daha az vakit, daha az para harcıyorlar. Daha az egzoz gazı salındığı için de çevreyi bir anlamda korumuş oluyoruz. Yaptığımız her çalışmanın şehre, insana ve milli servete doğrudan etkisi var.” Başkan Hakan Tütüncü, yeni açtıkları yolların asfaltını, peyzajını ve kaldırımını da kısa süre içinde yapacaklarını da sözlerine ekledi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI