Bugun...


AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin Anneler Günü Mesajı
Tarih: 08-05-2021 14:14:56 Güncelleme: 08-05-2021 14:14:56 + -


AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnaf ve sanatkarların umutla beklediği özel günlerden biri olan Anneler Günü’nün tam kapanma dönemine denk gelmesiyle mağduriyete dönüştüğünü belirtti.

facebook-paylas
Tarih: 08-05-2021 14:14

AESOB Başkanı Adlıhan Dere’nin Anneler Günü Mesajı

AESOB Başkanı Adlıhan Dere, esnaf ve sanatkarların umutla beklediği özel günlerden biri olan Anneler Günü’nün tam kapanma dönemine denk gelmesiyle mağduriyete dönüştüğünü belirterek, “Pandeminin başladığı 2020 yılı Mart ayından itibaren esnaf ve sanatkarlarımızın işleri büyük oranda düştü. Para kazanamayan esnaf ve sanatkarlarımız özel günlerde yapılan alışverişlere umut bağlamıştı. Ancak bu sene Pandemi önlemleri kapsamındaki tam kapanma kısıtlamaları nedeniyle birçok esnafımızın kepenkleri kapalı durumda. Hem esnafımız para kazanamayacak, hem de kıymetli annelerini sevindirmek isteyen vatandaşlarımız tanıdığı, bildiği esnafımızdan alışveriş yapamayacak. Tam kapanma dönemine denk gelen Anneler Günü’nde kuyumcu, konfeksiyoncu, ayakkabıcı, zücaciye,  beyaz eşyacı, çantacı vb. gibi çok sayıda esnaf ve sanatkarımız iş yapamayacağı için mağdur olacak. Çiçekçi esnafımız ise, 8-9 Mayıs günleri 10.00-17.00 arasında açık olacak.” dedi.


Çiçekçi Esnafımızı Tercih Edelim
AESOB Başkanı Adlıhan Dere, Anneler Günü’nde çiçekçi esnafının tercih edilmesi gerektiğini aktararak, “Anneler Günü, başta çiçekçi esnafımız olmak üzere kuyumcu, konfeksiyoncu, zücaciye gibi esnaf ve sanatkarlarımızın iş yaptığı önemli günlerden biri. Ancak bu yıl koronavirüs nedeniyle tüm sektörlerdeki esnaf ve sanatkarlarımız çok zorlu bir dönemden geçiyor. Her yıl Mayıs ayının ikinci Pazar günü kutlanan ve yapılan alışverişlerle piyasaları canlandıran Anneler Günü bu yıl da korona virüs gölgesinde geçecek. 17 günlük tam kapanma dönemine denk gelen Anneler Günü’nde esnaf ve sanatkarlarımızın iş yerleri kapalı olduğu için ne yazık ki satış yapılamayacak. Koronavirüsle mücadele kapsamında düğünler, açılışlar, toplantılar gibi birçok organizasyonun iptal edilmesi nedeniyle çiçekçi esnafımız da çok büyük bir yara aldı. Bu Anneler Günü’nde kıymetli annelerimize aldığımız çiçekler esnafımızın da evine ekmek götürebilmesine vesile olacak.” dedi.


İnternet Alışverişlerine Dikkat
Tam kapanma döneminde kapalı durumda olan esnaf ve sanatkarların satamadığı ürünlerin internet üzerinden satılabildiğini belirten AESOB Başkanı Adlıhan Dere, “Tam kapanma döneminde esnaf ve sanatkarlarımız kısıtlanmış durumda. Ancak esnafımızın satamadığı ürünlerin neredeyse hepsi internet üzerinden satılıyor. Takıdan kıyafete, parfümden makyaj malzemelerine, elektronik eşyadan beyaz eşyaya, küçük ev aletlerinden el yapımı hediyelik ürünlere kadar tüm ürünlerin satışı tek mağaza üzerinden internetten gerçekleştiriliyor. Yılın her döneminde indirim adı altında reklam ve pazarlama yapan bazı internet firmalarına bu Anneler Günü’nde gün doğmuş oldu. Piyasa internet firmalarına kaldığı için günler öncesinden reklam ve kampanyalarını duyurmaya başladılar. Vatandaşlarımız özellikle bu dönemde sahte ve şişirme internet kampanyalarına karşı çok daha dikkatli olmalı. Annelerimizin yüzünü güldürmek için hiç değilse bir çiçek almayı ihmal etmeyelim. Bizleri büyüten, bugünlere gelmemizi sağlayan ve hakkını hiçbir zaman ödeyemeyeceğimiz annelerimizin hayır duasını alalım. Bu vesile ile tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, saygı ve sevgilerimi sunuyorum.” dedi.


FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EKONOMİ Haberleri

ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
SON YORUMLANANLAR
YUKARI