Bugun...


Eyyüp AYDIN

facebook-paylas
ISPARTA YİNE KARANLIĞA GÖMÜLDÜ
Tarih: 04-03-2022 22:13:00 Güncelleme: 04-03-2022 22:13:00


Isparta Isparta olalı böyle bir felaketi hiç yaşamadı. Daha önce 4 gün süreyle kar yağışı nedeniyle elektriği kesilen, bu yüzden bir kişinin donarak hayatını kaybettiği Isparta'da yine kar yağışı nedeniyle elektrikler kesildi ve insanlar karanlığa ve soğuğa mahkum edildi. İlk elektrik kesintisinden ders almayan Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı özel elektrik şirketlerine sözünü geçiremiyor demektir. Özel elektrik şirketleri bile bile yatırım yapmıyor. Onların tek amacı ve derdi daha fazla kar etmek, zenginliklerine zenginlik katmaktır. Oların derdi vatandaşın karanlığa gömülmesi değil.

Seferberlikte değiliz, savaşta değiliz. Bu karda kışta bir kentin elektrikleri daha önce 4 gün süreyle, sonrasında da iki gün süreyle karanlığa ve soğuğa gömülmesi ne demektir? Bunu hangi vicdan ve merhamet kabul eder? Elektriklerin kesilmesi sonucu doğalgazın ve suyun verilmemesi ne demektir? 21. yüzyılda böyle bir çağdışılık yaşanır mı? Hiç mi yüzünüz kızarmadı, hiç mi utanmadınız? Ama merak etmeyin seçimlerde Isparta halkının bunun hesabını soracağından eminim.   

Toplumun bu en acil, en yaşamsal ihtiyacı olan elektrik dağıtım işini ve gelirini özel şirketlere teslim ederseniz, kişilerin insafına bırakırsanız işte böyle Isparta halkına felaket yaşatırsınız. Şunu merak ediyorum. Devlet olarak elektriklerin işletilmesini özel şirketlere verirken, hatlardaki yenileme ve tamirat işlerini yapmayan şirketlere ne gibi yaptırımda bulundunuz? Bu özel elektrik şirketlerinin milletin yaşamsal hayatıyla oynamaya hakkı var mı? Isparta halkını ikinci kez karalığa ve soğuğa mahkum eden bu özel elektrik şirketine Enerji Bakanlığı olarak hangi cezai işlem yaptınız? Kokuşmuşluk ve çürümüşlük sadece Enerji Bakanlığı'nda değil, bütün kurum ve kuruluşlarda yaşanıyor.

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI