Bugun...


Eyyüp AYDIN

facebook-paylas
ANTALYA OTOPARK MEZARLIĞI GİBİ
Tarih: 10-10-2022 14:23:00 Güncelleme: 10-10-2022 14:23:00


Antalya'da özel araçların park yasağına uymaması, gerçekten önlenemiyor mu, yoksa önlenmek istenmiyor mu? Toplu taşıma araçlarına ait duraklar, kaldırımlar, cadde ve sokaklar otoparka dönüşmüş durumda. Kaldırımda, yol kenarında taksi durağının ne işi var? Antalya'daki tüm cadde ve sokaklar otobüs durakları özel araçların otoparkı haline gelmiş durumda. Bu yüzden çoğu zaman trafik tıkanıyor, toplu taşıma araçları duraklara yanaşmakta zorluk çekiyor ve yolcular yolun ortasında inip biniyorlar. 

Eskiden iyi kötü bir denetim vardı. Park yasağına uymayan araçlara ceza kesilirdi. Şimdi artık denetim diye bir uygulama kalmadı. Bu durumu gören sürücüler, başta park yasağı olmak üzere birçok kuralı ihlal etmekte en küçük bir tereddüt göstermiyorlar. Yanlış park ve park yasağı öyle bir hal almış ki, kavşak ve üst geçit girişlerine bile araçların park yaptığını görüyoruz.

Sadece duraklar değil, tüm yol kenarları otoparka dönüşmüş durumda. Bakıldığında, Antalya tam anlamıyla “otopark mezarlığı” görünümünde… Park yasağına uymayan araçlara ceza kesilmedikçe, ne trafik sorunu çözülür, ne de Antalya otopark mezarlığı görünümünden kurtulur. Acaba Antalya'yı yönetenler, bu görüntüden hiç mi rahatsız olmuyorlar? Antalya'da park yasağına neden uyulmuyor? Neden yeterli denetim yapılmıyor? Denetimin yapılmasını engelleyen bir neden mi var? Bu sorulara cevap verecek bir yetkili bile yok ortada.     
 
Şehir içi trafiğin düzenlenmesinden ve denetiminden sorumlu kuruluşlar nerede? Antalya'da denetimsizlik ve sorumsuzluk kendisini her alanda gösteriyor. Antalya'yı yönetenler, çıkıp kenti gezseler, pek çok çarpıklığı ve yaşanan kuralsızlıkları yerinde görecekler! Kentin cadde ve sokakları “Bit” pazarına dönmüş durumda. Turizmin gözbebeği Antalya’da tam bir başıboşluk yaşanıyor…

FACEBOOK YORUM
Yorum

YAZARIN DİĞER YAZILARI

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI