Bugun...Uzak Yakın Sergileri Vol.2 Antalya, 30 sanatçının eserlerinden oluşan bir seçkiyle Antalya’da sanatseverlerle buluşuyor

Çağdaş sanat dijital platformu Kolekta’nın projesi olarak ikincisi Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında açılan Uzak Yakın Vol.2 Antalya, 5-20 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya Kaleiçi’ndeki Belmondo Evi’nde sanatseverleri ağırlıyor.

facebook-paylas
Tarih: 10-11-2023 20:46

Uzak Yakın Sergileri Vol.2 Antalya,  30 sanatçının eserlerinden oluşan bir seçkiyle Antalya’da sanatseverlerle buluşuyor

Çağdaş sanat dijital platformu Kolekta’nın projesi olarak ikincisi Antalya Kültür Yolu Festivali kapsamında açılan Uzak Yakın Vol.2 Antalya, 5-20 Kasım 2023 tarihleri arasında Antalya Kaleiçi’ndeki Belmondo Evi’nde sanatseverleri ağırlıyor.

 

Türkiye’deki güncel sanat üretimini erişilebilir kılarak geniş kitlelere ulaştırmayı hedeflerken, bir yandan da güncel sanatın dijital arşivini tutmayı misyon edinen Kolekta, yeni sergiler dizisi ‘Uzak Yakın’ ile sanatseverlerle buluşuyor.  T.C. Kültür Bakanlığı tarafından düzenlenen Antalya Kültür Yolu kapsamında  açılan ‘Uzak Yakın Sergiler Vol.2’,  çağdaş sanat alanında üretim yapan sanatçıların erişilebilirliğini ve etkileşimini güçlendirmek için İstanbul dışına taşan sanat platformlarına bir yenisi olarak ekleniyor.

 

Farklı kentlerde, çeşitli mekanlara yayılacak olan sergiler dizisi, sanatta erişilebilirliği hedeflerken, farklı kentlerde üreten sanatçılar arasında iş birliği ve diyaloğu geliştirmeyi amaçlıyor.  Sanatın farklı anlatım biçimleri ve aktarım çeşitliliklerine eşit mesafe yaratarak aynı koordinatlarda ortak alanlar inşa edebileceği anlayışından yola çıkan sergiler dizisi,  sanatsal farkındalığı artırmayı, sanatçı, sanat üretimi ve izleyici arasındaki bağları sağlamlaştırmayı amaçlıyor. “Uzak/Yakın”, yaşamda olduğu gibi sanatta da yalnızca tek bir istikametin olmadığının bilincinde kalarak hayatın ve sanatın birbirine temas ettiği ortak ve yeni ufuklar yaratmakla ilgileniyor.

 

Uzak Yakın Vol.2 Antalya’da,   resimden fotoğrafa, heykelden dijitale farklı disiplinlerde üretim yapan 30 sanatçının eseri yer alıyor.

 

Sanatçılar: Ali Şentürk, Ardan Özmenoğlu, Ayla Turan, Baki Bodur, Balkan Karışman, Burhan Kum, Daniele Sigalot, Deniz Karakurt Şekerci, Derya Geylani Vuruşan,  Duygu Aydoğan, Eelco Brand,  Enes Ali Sağdıç, Engin Konuklu, Esra Özdoğan, Fırat Engin, Gamze Taşdan, Gönül Nuhoğlu, Hayal İncedoğan, Kemal Tizgöl, Kemal Tufan, Kezban Arca Batıbeki, Meliha Sözeri, Mustafa Boğa,  Müge Kayacan, Nezaket Ekici, Ozan Oganer, Seda Boy,  Selen Tokgöz, Sinan Demirtaş,  Suat Dündar,  Tanzer Arığ, Yonca Karakaş, Yuşa Yalçıntaş 

 

Sergi Tarihleri: 5-20 Kasım 2023

Ziyaret Saatleri: Her gün 11:00-19:00

Adres: Belmondo Evi- Kaleiçi , Barbaros, Hesapçı Sk., 07100 Muratpaşa/AntalyaFACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KÜLTÜR/SANAT Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
  • BUGÜN
  • BU HAFTA
  • BU AY
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI