Bugun...Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli

Antalya’da misafir edilen depremzedeler için düzenlenen ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ ekinliğine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye depremzede çocuklar büyük bir sevgiyle sarıldı. Başkan Tütüncü, “Çocuklar mutlu olsun ki, dünya mutlu olsun.” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 26-03-2023 17:25

Tütüncü’ye depremzede çocuklardan sevgi seli

Antalya’da misafir edilen depremzedeler için düzenlenen ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ ekinliğine katılan Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’ye depremzede çocuklar büyük bir sevgiyle sarıldı.  Başkan Tütüncü, “Çocuklar mutlu olsun ki, dünya mutlu olsun.” dedi.
Kepez Belediyesi’nin ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ etkinliği AÜ Kredi Yurtlar Kurumu’nda devam ediyor. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü de depremzedeler için birbirinden özel etkinliklerin hazırlandığı programa katıldı. Göz ve kanser taraması gerçekleştiren Mobil Sağlık Merkezi’ne uğradı, Çocuk Atölyesinde etkinlik yapan çocuklarla buluştu. Deneme seferlerine başlayan ve ilk durağı depremzede çocuklar olan OKUBÜS Mobil Kütüphaneyi gezdi. Kütüphanede kitap okuyan çocuğa ismini, kaçıncı sınıfta okuduğunu sordu.  Başkan Tütüncü, kitap okumayı çok sevdiğini söyleyen Sude’ye; “Bu güzel kütüphane artık sizlerin yanına gelecek. Antalya’da 21 kütüphane ile sizlere hizmet ediyoruz. Çok kitap oku. Hayat bu kitapların arasında gizli… Hayata bilgiyle, bilimle tutun ” diye konuştu. Başkan Tütüncü, OKUBÜS’ün bahçesinde kitap okuyan çocuklarında yanına oturarak, gezici kütüphaneyi sevip sevmediklerini sordu. Başkan Tütüncü, deneme seferlerine başlayan ve ilk durağı depremzede çocuklar olan Bilim ve Teknoloji Tırı’nı da gezdi.  


YARALARIMIZI BİRLİKTE SARACAĞIZ
Depremin yaralarını birlikte sardıklarını bildiren Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Burada misafirlerimize verdiğimiz her hizmet bizim onlarla aramızdaki sevgi bağlarını güçlendiren bir iş oluyor. Onları o depremin zor günlerinin psikolojisinden çekip sıyıran, alan bir etkiye sahip oluyor. Onların gönülleri şenleniyor, bizim içimiz aydınlanıyor. Her birimizin gönlüne farklı bir huzur yayılıyor. Bu güzelliklere emek veren bütün arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Çocuklara ayrı bir ihtimam gösterilmesi, kadınlara yönelik farklı hizmetlerin yapılması, sağlıktan bilime kadar, teknolojiden kitaplara kadar çok değişik alanlarda hizmet verilmesi ve çocuklarında çocukça vakitler geçirebilecekleri etkinliklerin planlanmış olması sosyal rehabilitasyon, sosyal destek anlamında, yada psikososyal anlamda son derece önemli bir iş…” dedi.


MİSAFİRLERİMİZİN YANI BAŞINDAYIZ
Çocuk etkinliklerinin sürekli devam ettiğini de hatırlatan Başkan Tütüncü, “Ama bambaşka güzellikle bu heyecanla etkinliklerimiz burada devam edecek. Kepez’in Bilim Merkezi çok başarılı bir bilim merkezi… Sağlık Merkezi harikulade, Kepez’in tiyatro ekipleri ayrı bir güzellik katıyor. Kütüphaneleri çok özel… İşte bunların hepsini bir tat, bir doku, burada depremzede misafirlerimize özelliklede çocuklarımıza getirdik. Çocuklar mutlu olsun ki, dünya mutlu olsun. Onlar güzelleşsin, dünya güzelleşsin. Onların gönülleri şenlensin. Tüm dünya şenlensin. Amacımız gayemiz bu… Devletimiz bir yandan bölgede gerekli hizmetleri yapıyor. Bizde o hizmetlere katkı sağlıyoruz. Bölgede de çalışmalar yapıyoruz. Ama Antalya’ya gelen misafirlerimizi de unutmuyoruz. Onların yanı başındayız. Böylesine güzel ortamlar paylaşmalarına vesile oluyoruz. Sağlıktan bilim ve teknolojiye, çocuk atölyelerinden OKUBÜS’e kadar burada hayatın içine yerleştirdiğimiz pek çok güzelliği görüyorlar. Bunlarda onları mutlu ediyor.”diye konuştu.


BİRBİRİMİZE SARILARAK ZOR GÜNLERİ AŞACAĞIZ
“Her şey Türkiye için. Her şey bu güzel ülkenin insanları için” diyerek sözlerini sürdüren Başkan Tütüncü, “Birbirimize sarıldıkça bu zor günleri çok daha rahat geçireceğimize inanıyorum. Çocuklarımız buradaki misafirlerimi kalpten gönülden onların oraların değimiyle ciğerden sevdiğimizi özellikle ifade etmek istiyorum.“dedi.


TÜTÜNCÜ’YE ÇOCUKLARDAN İLGİ
Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, ‘Depremin Yaralarını Birlikte Sarıyoruz’ etkinliğinde çocukların kendisine olan sevgisine de “Çocukların gönül gözleri çok açıktır. Karşısındaki insanın sevgi dolu bakışlarla baktığını, kalbin sıcaklığını onlar anlar ve hissederler. Daha yarım saat önce tanıdığımız çocukların sevgiyle sarılması beni çok mutlu etti. Bu büyük bir sevinç vesilesi… Her şeyin temelinde samimiyet var. Gönülden gönüle yol bulabilmek var. Kalpten kalbe kapılar açıp, köprüler kurabilmek var. Biz bunları başarmaya çalışıyoruz. Rabbim sevgilerimizi artırsın.” dedi.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER KEPEZ Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI