Bugun...İYİ Parti İl Başkanı Başaran: “Kesinlikle taraf olmayacağım”

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, İl ve İlçe kongreleri sürecinde kesinlikle taraf olmayacağını belirterek, “Ben normal şartlarda kongrelerimizi bitirip yeni il başkanımıza bayrağı teslim edip görevimden gönül rahatlığıyla ayrılacağım. İl Başkanlığı koltuğu kimsenin babasının malı değil. Şunu da söyleyeyim asla bir adayım yok. Önümüzdeki süreçte kesinlikle taraf olmayacağım” dedi.

facebook-paylas
Tarih: 07-10-2022 17:04

İYİ Parti İl Başkanı Başaran: “Kesinlikle taraf olmayacağım”

İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, İl ve İlçe kongreleri sürecinde kesinlikle taraf olmayacağını belirterek, “Ben normal şartlarda kongrelerimizi bitirip yeni il başkanımıza bayrağı teslim edip görevimden gönül rahatlığıyla ayrılacağım. İl Başkanlığı koltuğu kimsenin babasının malı değil. Şunu da söyleyeyim asla bir adayım yok. Önümüzdeki süreçte kesinlikle taraf olmayacağım” dedi.


İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener liderliğinde gerçekleştirilen Genel İdare Kurulu (GİK) toplantısı sonrası İl ve İlçe olağan kongrelerinin 3 Ekim tarihi itibariyle başlatılması kararının alınmasının ardından İl yönetimi, il divanı ve ilçe başkanlarıyla bir araya geldi.

 

 

ÇOK ÇALIŞIRSAK BAŞARIRIZ
Konuşmasına “İYİ Parti’nin Antalya’da birinci parti olacağına tüm yüreğimle inanıyorum” diyerek başlayan Başaran, sözlerini şöyle sürdürdü: “Önümüzde çok önemli bir kongre süreci var. Çok hızlı bir şekilde kongrelerimizi yapacağız. Aralık ayının sonuna kadar ilçe kongrelerimiz bitmiş olacak. Ocak ayının sonuna kadar da il başkanlık seçimi tamamlanacak. Bizler kenetlenmiş bir şekilde 24 saat çalışarak kongre sürecini başarıyla tamamlamak için elimizden geleni yapacağız. İktidara yürüyen bir parti olarak üye kayıtlarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki günlerde Antalya’da da çok ciddi sayıda vatandaşımızın partimize katılımını gerçekleştireceğiz. Antalya’da birinci parti olmamız kimse için sürpriz olmamalı. Çok çalışırsak başarırız. Bu konuda tüm partililerimizin desteğini bekliyoruz.”

 

DARGINLIK, KIRGINLIK OLMASIN
Yeni bir kan ve daha heyecanla çalışacak kadrolara ihtiyaç olduğunu ifade eden Başkan Başaran, “Göreve geldiğim günden bu yana söyledim, yine söylemeye devam ediyorum; dargınlık, kırgınlık olmadan il ve ilçe yönetimlerini seçmeye çalışalım. Bu konuda herkesten destek bekliyorum. Bizler daha katılımcı, daha makul, daha karma ve daha hoşgörülü bir ortamı sağlarsak İYİ Parti o kadar ileri gider. Önümüzde bir milletvekili seçimi var. Ardında belediye seçimleri var. Belki Parlamenter Demokratik Sisteme dönmek için belediye seçiminin ardından bir daha milletvekili seçimine gidilecek. Yani 3 yıl içinde 3 seçim olma ihtimali var. O yüzden daha hoşgörülü daha seviyeli daha dengeli yürütmeliyiz. Bu kongrelerin yapılacak olması iyi oldu. Hepimiz bir silkinip kendimize gelmeliyiz. Yeni bir kan ve daha heyecanla çalışacak kadrolar kurmalıyız. Bunu sağladığımız takdirde özlemini kurduğumuz iktidara geliriz” dedi.

 

 

ASLA BİR ADAYIM YOK
Kongre sürecinde kesinlikle taraf olmayacağının altını çizen İYİ Parti İl Başkanı Mehmet Başaran, “Ben normal şartlarda kongrelerimizi bitirip yeni il başkanımıza bayrağı teslim edip görevimden gönül rahatlığıyla ayrılacağım. İl Başkanlığı koltuğu kimsenin babasının malı değil. İnşallah bu seçim sürecinden yüzümüzün akıyla çıkarız. Şunu da söyleyeyim asla bir adayım yok. Önümüzdeki süreçte kesinlikle taraf olmayacağım. Elimden ne gelirse o konuda katkı sunmaya çalışırım. Ben doğru işler yapacağımıza inanıyorum. Geçen dönem ayrı ayrı çalışan insanlar belki bu dönem birlikte çalışacak. Merhum Cumhurbaşkanımız Süleyman Demirel’in, ‘Barışmayı bilmeyen siyaset yapmasın’ dediği gibi siyasetin uzun soluklu bir iş olduğunu kesinlikle unutmayalım. Onun için ufak tüfek tartışmalarla ne kendimizi ne de partimizi yıpratmayalım. El ele vererek il ve ilçe kongrelerimizi tüm Türkiye’ye örnek olacak bir şekilde tamamlayalım” diye konuştu.FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI