Bugun...İYİ Parti'den İstanbul'da Kadın Çalıştayı

İYİ PARTİ KADIN POLİTİKALARI BAŞKANLIĞI “KADIN YÜKSELMEZSE ALÇALIR VATAN’’ BAŞLIKLI ÇALIŞTAY SERİSİNİN SEKİZİNCİSİNİ İSTANBUL’DA DÜZENLİYOR

facebook-paylas
Tarih: 18-03-2023 18:47

İYİ Parti'den İstanbul'da Kadın Çalıştayı

İYİ Parti Kadın Politikaları Başkanlığı tarafından "Kadın Yükselmezse Alçalır Vatan" başlığı ile düzenlenen kadın çalıştayları serisinin sekizincisi 19 Mart 2023 Pazar günü İstanbul'da gerçekleştirilecek. 81 kente yönelik kadınların farklılaşan sorunlarını ortaya çıkarmak ve ortaklaşan sorunlara çözüm önerileri geliştirmek için, Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’in himayelerinde düzenlenen çalıştayların en önemli çıktısını, ulusal politikaya yön vermek amacıyla yerel ve bölgesel düzeyde hazırlanacak kadın temalı il ve bölge bildirgeleri oluşturuyor. Çalıştaylarda pozitif ayrımcılık kaygısıyla kadınlara yönelik cinsiyet kotası, yüzde 20 olarak erkeklere uygulanıyor.

Çalıştaya İstanbul’un yanı sıra; Çanakkale, Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ illerinden de katılım sağlanacak. Sivil toplum kuruluşları, muhtarlar, akademisyenler, kadın kooperatifleri, oda ve borsa temsilcileri ile toplamda 200’ü aşkın kişinin katılım sağlayacağı çalıştay, iki ayrı oturumda gerçekleşecek.

Çalıştayın ilk oturumunda, her şehrin temsilcileri yurttaş masalarında bir araya gelerek, kendi kentlerinde yaşayan kadınların karşılaştığı sorunları, bu sorunların kaynağını ve çözüm önerilerini tartışacak. Tartışmanın ardından her il için tespit edilen sorunlar ve çözüm önerilerini içeren il bildirgeleri hazırlanacak. İl masalarından birer temsilcinin seçilmesiyle bölge masasında devam edecek olan ikinci oturumda, kadınların bölge genelinde yaşadığı sorunlar ve çözüm önerileri üzerine tartışmalar yürütülecek, ortak görüşler ve öneriler doğrultusunda kadın temalı bölge bildirgeleri hazırlanacak.

Çalıştay, 19 Mart 2023 Pazar günü 10.00-17.00 saatleri arasında İstanbul Büyükşehir Belediyesi Çırpıcı Sosyal Tesisi’nde (İBB Çırpıcı Sosyal Tesisi - Osmaniye Mah. Çırpıcı Koşuyolu Sok. No.18 Bakırköy Metro - Metrobüs ve Tramvay Zeytinburnu Durağı.) gerçekleşecek.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER SİYASET Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

14 Mayıs 2023 Cumhurbaşkanlığı seçiminde oyunuzu hangi adaya vereceksiniz?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI