Bugun...Dışişleri eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu'ndan ALKÜ'ye ziyaret

Önceki dönem Dışişleri Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Çavuşoğlu, Üniversitede yapılan çalışmaları ve projeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi.

facebook-paylas
Tarih: 12-09-2023 16:03

Dışişleri eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu'ndan ALKÜ'ye ziyaret

Önceki dönem Dışişleri Bakanı, AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ı ziyaret ederek yeni görevinde başarılar diledi. Çavuşoğlu, Üniversitede yapılan çalışmaları ve projeleri yakından takip ettiklerini dile getirdi.

2023-2024 Akademik Yılının başlamasına sayılı günler kala Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesinde (ALKÜ) yeni projelerdeki çalışmalar da tüm hızıyla devam ediyor. ALKÜ’deki projeleri Dışişleri Bakanlığı döneminde yakından takip eden Dışişleri Eski Bakanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Mevlüt Çavuşoğlu, Rektör Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan’ı ziyaret etti. Öte yandan ziyarette; ALKÜ Genel Sekreteri Alper Özyürek, daire başkanları, idari ve akademik personel de yer aldı.

DIŞİŞLERİ ESKİ BAKANI VE MİLLETVEKİLİ ÇAVUŞOĞLU: “ALKÜ’YE DESTEKLERİMİZ DEVAM EDECEK”

Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu, ziyarette Üniversitede yapılacak yeni projeler hakkında Rektör Türkdoğan’dan detaylı bilgi aldı. ALKÜ’nün kuruluşundan bu yana Alanya için önemli bir değer olduğunu vurgulayan Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu, “Üniversitemizin gelişmesi için kurulduğu günden yana desteklerimizi esirgemedik. ALKÜ, verdiği eğitim ve öğretimle bölgenin gözde üniversitesi olmayı başarırken, öğrencilerin de tercihlerinde ilkler arasında olduğunu görüyoruz. Şehrimizin markası olan Üniversitemizin, özellikle turizm, sağlık ve spordaki başarıları bizlere büyük gururlar sunuyor. Burada öğrenim gören öğrencilerimizin bilimin ışığında daha kaliteli ilerlemesi için başta Sayın Rektörümüz ve ALKÜ Ailesinin çalışmaları bizleri onurlandırıyor. Ülkemizin Yüzüncü Yılı gururuyla Üniversitemize desteklerimiz tüm hızıyla devam edecek. ALKÜ, Alanya’mızın markası ve dünyaya acılan bilim kapısı olma yolunda da hızla zirveye çıkacağına inancımız tamdır. Üniversitemizin gelişmesi ve büyümesi için bizlerle birlikte yoğun çaba sarf eden Rektörümüz Prof. Dr. Kenan Ahmet Türkdoğan ve ALKÜ Ailesine teşekkür ederim.” dedi.

DIŞİŞLERİ ESKİ BAKANI VE MİLLETVEKİLİ ÇAVUŞOĞLU’NDAN ALKÜ HASSASİYETİ

Ziyarette, Rektör Türkdoğan, 875 bin metrekarelik alanla Alanya’nın en büyük yerleşkesi olacak Cikcilli Yerleşkesi ve yerleşkeye temeli atılan Faika Hacıkadiroğlu Merkezi Araştırma Laboratuvarı binası hakkında bilgi aktardı. Cikcilli Yerleşkesinin öğrencilerin hizmetine girmesi için çalışmaları yakından takip ettiğini söyleyen Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu, her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti. Yeni akademik yılın başlamasına sayılı günler kala öğrenciler için yapılacak projeler hakkında da bilgi alan Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu, özellikle öğrencilerin barınma olanaklarının artırılması için yapılacak projeleri değerlendirdi. Rektör Türkdoğan, daha sonra merkezi derslikler ve idari ofisler binasının önümüzdeki günlerde hizmete açılacağının müjdesini de verdi. Rektör Türkdoğan, Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu’na; yerleştirme sayılarındaki başarı oranları, Cikcilli, Kestel, Gazipaşa ve Akseki Yerleşkelerindeki son çalışmalarla ilgili bilgi aktardı.  

REKTÖR TÜRDOĞAN’DAN DIŞİŞLERİ ESKİ BAKANI VE MİLLETVEKİLİ ÇAVUŞOĞLU’NA TEŞEKKÜR

ALKÜ’nün daha güzel yarınları için bilimsel çalışmaları ve projelerine tüm hızıyla devam edeceğini söyleyen Rektör Türkdoğan, aynı zamanda fiziki yapıların da büyüdüğüne işaret etti. Son yapılan çalışmalarla ALKÜ öğrencilerine sunulan imkanların genişletilmesinin amaçlandığını vurgulayan Rektör Türkdoğan, “Bölgemizin, turizm, sağlık ve spor yatırımlarına ALKÜ olarak desteklerimizi hızla sürdürürken yeni projeler de üretiyoruz. Her geçen gün daha da kaliteli öğretim hedefi belirleyen üniversitemizde öğrencilerimize son teknolojik olanaklarla imkanlar sağlıyoruz. Öğrencilerimize daha parlak bir gelecek sunmak için aynı zamanda bölge paydaşları ile sürekli projeler geliştiriyoruz ve iş birlikleri yapıyoruz. Yeni dönemde de öğrencilerimizin en kaliteli eğitimi alması için var gücümüzle çalışmalarımızı sürdüreceğiz. Tüm bu çalışmalarımız, başta Dışişleri Eski Bakanımız ve Milletvekilimiz Sayın Mevlüt Çavuşoğlu’nun ve değerli Alanyalı hemşehrilerimizin destekleriyle başarıya ulaşıyor. Sayın Bakanımız Çavuşoğlu’na Üniversitemize yaptığı tüm katkılardan ve ziyaretlerinden dolayı can-ı gönülden teşekkürler ederim.” dedi. Ziyaretin ardından Dışişleri Eski Bakanı ve Milletvekili Çavuşoğlu, Rektör Türkdoğan’a yeni görevinde başarılar diledi. Ziyaret, hatıra fotoğrafı ile son buldu.Etiketler :

FACEBOOK YORUM
Yorum

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER EĞİTİM Haberleri

YAZARLAR
Bizi Takip Edin :
Facebook Twitter Google Youtube RSS
ÇOK OKUNAN HABERLER
HABER ARA
HABER ARŞİVİ

En sevdiğiniz sosyal medya platformu hangisidir?


SON YORUMLANANLAR
nöbetçi eczaneler
YUKARI YUKARI